+90 216 304 04 05 / 304 29 27

FAALİYETLERİMİZ

Atık Veri İmha

Bankalar ve kredi kartı kuruluşlarınca yapılan son araştırmalara göre, kişisel bilgi hırsızlığı dünyada en hızlı artan finansal suçtur. Artık kurumlar sadece kendi bilgi güvenliklerinden değil aynı zamanda müşterilerinin kişisel bilgilerinin de güvenliğinden sorumludurlar. EROĞLU , hassas bilgiler içeren e-atıkların geri dönüşümü konusunda güvenliğe ve gizliliğe büyük önem vermektedir. 
 
Müşterilerimizin kişisel bilgilerinin güvenliği bizim için en önemli konudur. Bu nedenle EROĞLU, elektronik atıkların geri dönüşümünde her türlü güvenlik önlemini alarak müşterilerinin EROĞLU Geri dönüşüme  duyduğu güvene uygun hareket eder.  Fiziksel imha dışındaki, verileri silme ve formatlama gibi önlemler veri hırsızlarına ve siber suçlulara karşı yetersiz kalmaktadır. Müşterilerimize ait özel veriler, bilgisayarların ve diğer elektronik cihazların hard disklerinin delinmesi ve 2 cm boyuna kadar parçalanmasıyla tamamen güvenli bir şekilde yok edilerek koruma altına alınır.
 
Müşterilerimizin imha edilen e-atıkları için “Veri İmha Sertifikası” düzenlenir. Bu sertifika, EROĞLU tarafından gerçekleştirilen geri dönüşüm işleminin yasal mevzuata ve çevre sağlığına uygun bir şekilde yapıldığını ve atıklardaki bilgilerin güvenli bir şekilde imha edildiğini müşterilerimize taahhüt eder. Müşterilerimiz dilerlerse veri imha işlemi sürecinde tesisimizde bulunup süreci gözlemleyebilirler. Müşterilerimizin tesisimizde bulunamayacağı durumlar içinse, istek üzerine Noter huzurunda imha hizmetleri de vermekteyiz.